Ο Εβρίτης Μιχάλης Βαϊζελούδης κέρδισε τη δεύτερη θέση στο παγκόσμιο βαθμολογούμενο πρωτάθλημα Taekwodo G2 στη Σόφια.

Στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ SOFIA OPEN G2 που διεξείχθει στην Σόφια της Βουλγαρίας, ο Εβρίτης Μιχάλης Βαϊλεζούδης κατάκτησε το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία των Εφήβων -73k μετά από τρεις συναρπαστικούς αγώνες με αθλητές από την Μολδαβία, την Κύπρο και τη Σερβία. Ο 17χρονος Μιχάλης Βαϊζελούδης ξεκίνησε από την Ορεστιάδα και τα τελευταία χρόνια πήρε μεταγραφή στον Αίαντα Αγίου Δημητρίου, το Θοδωρή Ζινέλη.
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Βαϊζελούδης ήταν 2ος στο Ranking της κατηγορίας στην Σόφια και με το Ασημένιο μετάλλιο που πήρε καταφέρνει να ανεβαίνει στην παγκόσμια κατάταξη!

Στις 12 Μαρτίου ο νεαρός αθλητής κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο πρωτάθλημα taekwondo νότιας Ελλάδας.