Διασυλλογικό πρωτάθλημα TAE KWON DO παίδων – κορασίδων διοργάνωσε ο Αθλητικός Σύλλογος TAE KWON DO ΚΑΒΑΛΑΣ την Κυριακή 7 Απριλίου 2013 στην Ελευθερούπολη Καβάλας στο οποίο έλαβαν μέρος 400 και πλέον Αθλητές απ’ όλη την Βόρειο Ελλάδα. Το Αθλητικό Κέντρο της Ορεστιάδας συμμετείχε με έντεκα αθλητές -τριες και έλαβε συνολικά επτά μετάλλια. Δύο χρυσά, δύο αργυρά και τρία χάλκινα. Τα χρυσά κατέκτησαν Γεωργακάκης Σταύρος στην κατηγορία παίδων έως 57 κιλά, 4 αγώνες, Σαββοπούλου Στεφανία κατηγορία κορασίδων +59 κιλά, 3 αγώνες. Τα αργυρά Μαρούλη Δήμητρα, κατηγορία κορασίδων +59 κιλά, 3 αγώνες, Ντοϊκίδης Αθανάσιος κατηγορία παίδων -57 κιλά, 2 αγώνες και τα χάλκινα Αρουσανιάν Αρσένιος, Μπαξεβάνης Ζήσης κατηγορία παίδων -41 κιλά και 45 αντίστοιχα με 3 αγώνες και Καλεντζίδου Δήμητρα κατηγορία κορασίδων -44 κιλά με 3 αγώνες. Στους αγώνες συμμετείχαν και οι Τσολακίδης Βύρων, Γεωργίσης Γεώργιος που έχασαν στον 2 αγώνα και Τσομπανίδου Αποστολία, Πεχλιβανίδης Αλέξιος που έχασαν από τον πρώτο. Στη φωτογραφία οι Αθλητές-τριες με τα μετάλλια και οι κόουτς.